Од атракција до заштитено животно - слатко горчливата приказна на балканскиот рис од Скадар

3 Просмотры
Издатель
Во 2009 година, албански активисти открија заробен балкански рис во ресторан во близина на Скадар, кој служел како атракција за гостите. Нивната борба за да го спасат траела цела деценија. Повеќе за случајот дознајте во видеото, а наскоро и во сеопфатното регионално истражување на Радио МОФ за балканскиот рис.
Категория
Кулинария
Комментариев нет.
Яндекс.Метрика